blog_stesti

Jak docílit pocitu štěstí a jak to naučit naše děti?

Štěstí není jen muškou zlatou. Můžete si tento úžasný pocit dopřát denně. Jak? Jedině s naším rituálem!

 

Štěstí pro každého z nás

 

Co je štěstí? Osobní pocit spokojenosti, blaženost, nirvána ve všech směrech a životních oblastech, které jsou pro vás důležité! Je naprosto nezbytné se naprogramovat tak, že to budete každodenně umět. Náš kurz vám představí rituál přesně pro dosažení vašeho štěstí. Musíte si také uvědomit, co je vlastně štěstí pro vás. Všeobecně je to zaměření se na věci, které se vám daří. V jiných oblastech, kde to třeba malinko pokulhává, je potřeba se zaměřit na svůj přístup v myšlenkových pochodech. Pocit štěstí se dá naučit. Uvidíte, že vám to změní život. Přestanete se trápit nad malými nedostatky v životě, zapomenete na malichernosti a váš osobní rozvoj bude v rozpuku.

 

Je úplně normální, že se všichni zaměřujeme na negativní věci ve svých životech, protože na ně máme v mozku zabudovaný radar. Chce to však žít v rovnováze a balancovat to s pozitivními pocity. Při pravidelném procvičování našeho rituálu se dá docílit i toho, že začneme vnímat i nedostatky v dobrém. Optimistické vnímání nelehkých událostí v našich životech se prostě dá naučit. Hlavním vodítkem je vnímat realitu pravdivě, uvědomit si příčinu a následek, akci a reakci a dávat si každý den malé naděje. Opravdu pomáhá se těšit denně i na maličkosti. I velké krásné cíle nás každé ráno mohou přímo vyzvat k úsměvu, se kterým začneme den.

 

Radost ze života

 

Proč si navodit pocit štěstí? Protože samotné tajemství života spočívá z radosti z něj. Samozřejmě máme každý den nějaké starosti nebo mrzutosti, ale i to se dá zvládnout se šťastným koncem. Život je dar a štěstí je jeho kořením. Kdo z nás by chtěl mít příchuť hořkosti nebo kyselosti každý den? Pravděpodobně jsou mezi námi tací, co jsou v jádru zahořklí lidé nebo neskutečně uštěpační škodiči. I ti však mohou překonat své negativní myšlení a rozvíjet se správným směrem. Na každého čeká jeho štěstí. Je to přeci jen stav mysli! Možná ale budete rychlejší právě s naším kurzem. Někdy je třeba jít tomu naproti….Spokojená duše je klíčem ke štěstí.

 

A proč je důležité to naučit naše děti? Odpověď to se dozvíte u nás. Každodenní reflexe patří k úspěšnému procesu vedoucího k pocitu štěstí. Zvládnete ji pomalu a jistě na jedničku. Děti se ji mohou také postupně naučit. Jak? Přesměrujete se na dosažení štěstí po zajímavé cestě sebepoznání. Pak to pochopí i vaše děti. Ty se naučí vnímat své já i svět pozitivně. Dáte jim dar k nezaplacení: budou díky vám ještě šťastnějšími jedinci.

Share this post