ja byt krasna_blog (1)

Jak být opravdu krásná?

V každém století či desetiletí je krásné něco jiného. V každém případě krása vychází zevnitř. Vyzařuje z našeho nitra a vnějšek je jen její slupkou, ale i o to je potřeba se starat! Krása vychází zevnitř. Jistě toto pravdivé rčení znáte. Potřebuje však i pomoc zvenčí. Správná kombinace víry sama v sebe a péče o zevnějšek je klíčem k pravé kráse. Nepotřebujete k tomu ani desítky krášlících produktů. Postačí vám pár základních znalostí o aplikaci make upu. Velkou pomocí je i porozumění kombinací barev a odstínů v závislosti na typu pleti, vlasů a barvě očí. Nepodceňujte proto důležitost vzdělávání i v oblasti krásy.

Na počátku je vždy láska.

Každá žena by měla začít s přiměřenou sebeláskou. Bude jistě zasloužená! Od ní se odvíjí pozitivní myšlení, sebedůvěra a zdravé sebevědomí. Zapracovat na svém nitru. Pohladit se po duši a netrýznit se přílišnou kritikou. Po té je na místě se od ranného věku věnovat péči o pokožku, vlasy, nehty a začít si uvědomovat své přednosti. Každá jsme krásná. Jen některá z nás to nevidí. Nechce vidět, nevnímá nebo naopak něco zakrývá.

Make up jako zdokonalovací prostředek vašeho já.

Líčení je tu proto, aby zvýraznilo přírodní krásu. Make up nemá potlačovat nebo schovávat přirozený půvab! Je tu proto, aby zvýraznil, co je krásné a vylepšil, co je průměrné. Již od raného věku si dívky budují vztah k líčení. Chtějí se líbit především samy sobě a postupně i svému okolí. Jinak tomu není ani v dospělosti. To už má většinou žena přehled a znalosti o tom, co jí sluší. Nebo by při nejmenším měla mít. Přidává to na přitažlivosti a dodává to velké sebedůvěry ve společnosti i v práci. I starší dámy často ví své o tom, jak o sebe pečovat s krášlícími produkty. Je to jiná generace. I tenkrát bylo atraktivní, když se žena o sebe starala.

Přesto se však najdou i takové ženy, co make up používat neumí, nenaučily se to nebo třeba neví, jak si poradit. Je to velká škoda neboť každá si zaslouží být krásná. Mnohdy je přímo škoda, když si žena nezvýrazní své modré oči nebo nepodpoří dokonalost svých vystouplých lícních kostí. Velkou pomocí může být proto naše online lekce, kde se mohou ženy inspirovat. I pro ty ostřílené a zkušené jsou denně k dispozici nové tipy. Naleznete je přímo zde.

Nic se nemá přehánět!

Hlavním posláním líčidel je vypadat, co možná nejvíce přirozeně. Bohužel se poslední dobou rozmohl trend na sociálních sítích a internetu i v médiích, kde jsou videa plná make up lekcí, která končí tím, že vypadají jako nánosy masky. Bohužel těžké líčení nevypadá na denním světle vůbec dobře. Mimo to pozitivně nepřispívají a chybný dojem vytvářejí i filtry, úpravy fotografií přímo v telefonech a přehnané editování v grafických programech. Make up je pak chápán jako clona či maska, za kterou se dotyčná schovává. Nánosy desítek produktů nejsou nikdy nutné! Výrazné líčení je fajn na večer, ale přes den působí vulgárně. O svém ví i modelky, které jsou v soukromí lehce nalíčené, ale na focení do časopisů make up doslova mění jejich tvář. Uměním je naučit se líčit tak, že to působí svěžím dojmem.

Jak na správný make up?

Dobrý vizážista vám řekne, že jsou i na líčení tabulky a pravidla. Existuje mnoho typových kombinací očí, vlasů a pleti, což pokaždé nabízí efektivní řešení. Jen se je naučit! Usnadní vám to cestu za dokonalým pocitem krásy. Porozumění odstínům make upu, stínů na oči, rtěnkám, tvářenkám, linkám na rty a oči nebo dokonce konturování se stane vaší kosmetickou biblí. Věřte, že ten pocit, kdy víte, co děláte, se nedá nahradit ničím! Ušetříte čas a sama se budete cítit báječně.

Share this post