pozitivni

Vítězíme nad strachem a stresem

V současné situaci globální pandemie vyvstává mnoho nových a nepředvídatelných situací, které nám zvyšují stres.

Asi si všichni uvědomujeme, že tělo vystavené negativním podnětům je pak více náchylné na riziko nemocí a to včetně Covidu 19.

Pokud si tedy připustíme, že pokud můžeme hovořit o určité vibrační úrovni jednotlivých pocitů, je strach na jedné z nejnižších příček. Strach nám způsobí například časté sledování TV pořadů.

Ve své podstatě pokud se dostaneme do stresu a strachu dalo by se říci přeneseně do nižších vibrací tak jednak ztrácíme přirozenou obranyschopnost organizmu a svým způsobem se i vibračně otevíráme nemoci a to jak té krátkodobé tak i chronické.

Ale jak na to když se musí zvládnout tak nepředvídatelná situace jako home office, děti doma, strach z nejistoty jak finanční tak hodnotové?

 

Co udělat abychom to všechno převrátili a žili zdravě do 130 let?

Nejde o to přežívat do požehnaného věku ale žít plným životem jako v oblastech o kterých se ví, že tam žijí zdravý 100 plus lidé. Pojďme se na tento problém podívat prakticky.

Takže:

 

  • Jídlo
  • Vzduch a dýchání
  • Zdravý domov, prostředí
  • Zdravé vztahy
  • Pohyb
  • Spánek

 

A všechny tyto podněty spolu souvisí.

Na to můžete říci, to snad ví každý. Ano a i ne.

Například víte, že když se najíte večer váš parasympatický nervový systém – tedy ten co vám pomáhá relaxovat – se nedostane do dominance a vítězí sympatický systém, tedy ten co nás dostává právě do toho boje o život neboli do módu uteč nebo bojuj?

 

Také pokud se najíme večer tak nedáme svému tělu řádný čas na odpočinek a neprobudí se funkce, které nám umožnují aby se naše tělo hojilo.

Pokud se vám to podaří jeden malý krok k dalšímu posunu a to je kvalitní spánek.

O spánku by se dalo říci hodně, jsou o něm napsány celé knihy.

Ale dá se to docela zkrátit. Musíme do postele před 12 hodinou a vstát po 8,5 hodinách spánku. V podstatě spánková deprivace otevírá zase dveře k většímu stresu a tím i možnosti onemocnět.

 

Těšte se na další praktické rady!

Share this post